Potřebujete poradit s nákupem, dodací lhůtou, nebo správnou velikostí? Zavolejte na +420 733 531 518, nebo napište na info@jadbergwomen.cz. Monča nebo Ivča Vás rády uslyší.

Merino vlna jadbergwomen

Merino-logo-jadbergwomen-2022-2

Co textilní odborníci, obyvatelé severských zemí a většina zimních sportovců vědí již dlouhá léta se díky nejnovějším trendům outdoorového oblečení prosazuje i u  široké veřejnosti. Ovčí střižní vlna se navrací na trh jako nové vlákno v oblasti funkčního oblečení. Především extra jemné a super jemné typy vln Merino (ty používáme i my na merino roláky Lana) jsou dnes opět právem oblíbené, protože nároky na funkční oblečení stále rostou a syntetická vlákna již v mnoha oblastech přestávají vyhovovat. Vlastně je to logické, ovčí vlna je vlákno po milióny let vyvíjené přírodou. A co je dokonalejší než příroda sama.

Vlastnosti Merino příze používané na výrobky Jadbergwomen:


Jemný až hedvábný omak - nejjemnější typ Merino vlny (super fine) vlákna o průměru 16 mikronů.
Termoregulační schopnost - vlněný Merino materiál vytváří na těle mikroklima, které zabraňuje rychlému průniku vnějšího klimatu k pokožce - ať již chladného v zimě (vlna udržuje teplo) nebo horkého v létě (vlna udržuje chlad).
Odvod potu - povrch vlákna (šupinky) jsou hydrofobní a odvádí pot-ten se buď odpaří nebo, je-li zadržován (například dalším vnějším oděvem), se vsákne dovnitř vlákna, které je naopak hydrofilní. Přitom má vlákno schopnost absorbovat vlhkost až do objemu 1/3 své váhy. Klíčové přitom je, že díky svému hydrofobnímu povrchu i plně „nasáté“ vlákno zůstává na omak suché a zároveň neztrácí nic ze svých termoregulačních schopností.
Prodyšnost - vlněný textilní Merino materiál je i v husté struktuře dobře prodyšný („dýchá“), a to i v případě, jsou-li vlákna „nasátá“ vlhkostí. Tato vlastnost zároveň umožňuje vlhkosti ve vláknech rychle se odpařovat. Prodyšnost je daná nepravidelnou povrchovou strukturou vlákna, které je tvořené mikroskopickými šupinkami, jeho celkovým přirozeným zakroucením a v neposlední řadě také strukturou moderních vlněných úpletů.
Antibakteriální a anti zapáchající schopnosti - vlna je proteinové vlákno a takto na sebe váže mnohé škodlivé substance včetně řady virů a bakterií, přičemž omezuje jejich rozklad či množení. Velmi významným projevem této schopnosti vlněného vlákna je fakt, že vlněný oděv ani po několikanásobném užití nezapáchá. Popřípadě stačí vlněný oděv vyvětrat, čímž se případných pachů sám zbaví.
Antialergenní vlastnosti - nejsou známy žádné alergické reakce na vlnu. Avšak, nelze tuto vlastnost zaměňovat s tím, že někteří lidé jsou tzv. „alergičtí“ na vlnu co se jejího omaku týče. Výběrem vlny Merino extra fine nebo dokonce super fine (se 16 mikrometry) lze případnému „nepříjemnému“ omaku snadno zabránit. Tyto druhy vlny mají omak velice jemný až hedvábný.
Elasticita - úplety z vlny jsou přirozeně elastické, žádné příměsi syntetických elastomerů v úpletu tak nejsou zapotřebí. Vlákno vlny lze natáhnout až o 30% a poté se samovolně vrátí do své původní formy.
Merino vlna chrání před UV zářením.

Funkce merino termo prádla - vlněného spodního prádla:


Ať jste sportovec nebo jdete jen na procházku či shlédnout sportovní, kulturní či společenskou akci pod širým nebem v zimě či v létě, funkci Vašeho merino termo prádla oceníte v mnoha ohledech:
- Vaše tělo zůstává v optimálních podmínkách, merino oblečení reguluje mikroklima – v létě udržuje chlad, v zimě udržuje teplo;
- Při pohybové aktivitě termoprádlo merino odvádí pot od pokožky, snadno jej nechává odpařit nebo jej „uloží“ v sobě do doby možného odpaření;
- Merino vlna výrazně omezuje rozklad potu a množení bakterií a tím brání vzniku zápachu a iritaci kůže;
- Vlněné termo prádlo merino dobře „dýchá“ a přispívá tak k pocitu komfortu v celkové koncepci outdoorového ošacení.

Vlněné vlákno jako jediný dosud známý textilní materiál v sobě snoubí všechny funkční vlastnosti najednou a je jasnou volbou pro merino termoprádlo dámské.

Nové merino roláky Jadbergwomen-Lana.